13.12.2012 ve 15.12.2012 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, “Mülkiye İşletme  Topluluğu” İzmir’in özel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren, önde gelen şirketleri, kurumları ve kuruşları hakkında detaylı bilgi almak, işleyişlerini öğrenmek amaçlı gezi düzenlenmiştir. “İzmir Vade İşlemleri ve Opsiyon Borsası”, “İzmir Valiliği” ve “İzmir Kalkınma Ajansı”  ziyaret edilmiştir.

19 Kasım 2013 tarihinde SPK ziyaret edilmiş, öğrencilere kurulun işleyişi, sınava nasıl çalışmaları gerektiği ile ilgili bilgi verilmiştir.

Arçelik Teknik Gezisi

Ankara Üniversitesi, KİGAUM tarafından İşletme Bölümü I.sınıf öğrencileri ile  27 Şubat 2012 tarihinde ARÇELİK Fabrikası, Organize Sanayi Bölgesi Altınordu Cad. No:5 6930 – SİNCAN’a eğitim amaçlı bir teknik gezi düzenlenmiş, üretim sistemi, geri dönüşüm konularında bilgi verilmiştir.

Efes Pilsen Teknik Gezisi

Ankara Üniversitesi, KİGAUM tarafından, İşletme Bölümü I.sınıf öğrencileriyle  Efes Pilsen’e 07.03.2012 tarihinde teknik  gezi düzenlenmiş Efes Pilsen’in üretim sistemi, ülke dışındaki faaliyetleri konusunda bilgi verilmiştir.